ING na drugim miejscu w Lidze Mistrzowskiej PlayVolley!

24 lutego 2018

W czwartkowym spotkaniu Veolia z ING Bank emocji nie brakowało. Choć drużyna Veolia przegrała mecz, to „urwała” punkt rywalowi. ING Bank kolejny raz pokazał, że jest w stanie zawalczyć o zwycięstwo w lidze.

Początkowo wyrównana walka w pierwszym secie szybko zmieniła się w prowadzenie zespołu ING Bank, głównie za sprawą skutecznych ataków Marcina Bąka i dobrych bloków Piotra Pochwały. Duży udział w w wygranej Bankowców miało również odgwizdane podwójne odbicie w końcówce seta zawodnika Veolia (22:23) . Set zakończył się wynikiem korzystnym dla ING Bank - 25:22.

Pierwszy set okazał się wstępem do emocjonującej walki w partii drugiej, gdzie mogliśmy oglądać wspaniałe ataki i walkę o każdą piłkę, po obu stronach siatki. Tym razem to zespół Veolia objął prowadzenie (3:0, 6:2, 12:6) Punkty w ataku zdobywał Grzegorz Krauze. Docenić należy również grę w obronie Michała Śniecińskiego. W zespole ING Bank na zagrywce pojawił się Kamil Orzeł i doprowadził do remisu. Set zakończył Grzesiek Krauze blokując Marcina Bąka (26:24)

Ostatnia partia była popisem umiejętności siatkarskich Bankowców. Fenomenalnymi blokami popisali się Piotr Pochwała i Tomasz Kubica. Zawodnicy nie dali szans drużynie Veolia wygrywając 25:18 i w meczu 2:1.