Podział punktów w meczu Siemens – Comp

26 kwietnia 2018

Mecz pomiędzy Compem, a Siemens (V i II miejsce Ekstraklasy sezon ZIMA 2018) zapowiadał się na bardzo emocjonujące spotkanie. Tak też się stało i po zaciętym widowisku jako wygrani z boiska zeszli zawodnicy w granatowych strojach.

To właśnie Siemens rozpoczął lepiej pierwszego seta, zyskując kilkupunktową przewagę 7:3. Comp odrabiał jednak straty. Obie drużyny grały dobrze w ataku i gra toczyła się punkt za punkt. W walce bohaterem został Tomasz Ochnik, który zadecydował o zwycięstwie Siemens w tej odsłonie.

W drugim secie nadal było równo. Wśród zawodników Compa wyróżniali się Wojciech Maciejewski i Paulina Kuźnia, którzy zdobywali punkty po atakach ze skrzydła. W Siemens ostoją ofensywy był Marcin Górecki, jednak i jemu przydarzały się błędy. Komputerowcy zagrali w tej odsłonie bardziej skoncentrowani i przed ostatnim setem było 1:1.

Trzeci set meczu był najlepszy w wykonaniu drużyny Siemens. Granatowi grali dobrze w obronie, a w dodatku sprzyjało im szczęście. Sprytem na siatce wykazał się Jarosław Małyska, a gracze COMP popełniali kilka niepotrzebnych błędów w przyjęciu i ataku. To pozwoliło Granatowym zdobyć przewagę i wygrać ten mecz 2:1.