Mistrzowie wracają na właściwy tor!

9 maja 2018

MISTRZ PlayVolley - drużyna MOIIB - w czwartej kolejce Ligi Mistrzowskiej w sezonie WIOSNA 2018 pewnie pokonała DEUTSCHE BANK. Siatkarze Stanisława Starosza po bardzo dobrej grze wygrali 3-0.

Mecz rozpoczął się od mocnych ataków Panów z MOIIB. W ślady za Nimi poszli koledzy z Deutsche Bank i wyprzedzili Rywali o jedno oczko 5:4. Jednak później to Oni się zatrzymali. Niebiescy nie mogli znaleźć sposobu na rywali. Co prawda po efektownych zagrywkach Kamila Miklewicza zmniejszyli swoją stratę, ale w kolejnej fazie seta musieli uznać wyższość przeciwników. Zawodnicy Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa bowiem wrzucili szósty bieg i już parę chwil później mieli piłkę setową. Wykorzystali ją bezbłędnie.

W drugim secie ekipa MOIIB nie tak szybko objęła prowadzenie i przy ciągłych mocnych atakach Adama Borówkai z DB nie byli w stanie kontrolować przebiegu wydarzeń na boisku. Przeszkodził jej także as serwisowy Piotra Stefanowicza i mocne ataki Adama Dmitriew. Mistrzowie jednak zmobilizowali się i zmierzali po zwycięstwo, choć Ich przewaga nie była wcale bezpieczna. Nie popełniali jednak błędów i pięć minut później pozytywne zakończenie seta mieli na wyciągnięcie ręki. Kropkę nad i postawiły postawił w 100% dysponowany w ataku Damian Majewski. Wygrali seta 25:20 i zapewnili sobie zwycięstwo w meczu.

Siatkarze MOIIB po wygranej drugiej partii złapali wiatr w żagle i w trzeciej części pojedynku z Deutsche Bank zdecydowanie przeważali. Z minuty na minuty powiększali swoją przewagę, dając rywalom do zrozumienia, że tego dnia nie będzie podziału punktów. Najlepszym zawodnikiem tej części meczu był Adam Chrobot, który najpierw popisał się blokiem, a następnie był nie do zatrzymania w ataku. Bankowcy nie mieli już nie tylko pomysłu na grę, ale i siły. Stali więc i patrzyli, jak Majewski oraz Chrobot zapisują na swoim koncie kolejne udane akcje. MOIIB wygrał więc 25:20 i całe spotkanie 3:0.