Sparingpartnerzy z Siennickiej, czyli NCBiR vs Siemens

21 listopada 2018

Mecz pomiędzy SIEMENS, a drużyną Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zapowiadał się niezwykle ciekawie. Po przeciwnych stronach siatki stanęli sparingpartnerzy z Siennickiej prowadzeni przez Antka Marczyńskiego.

Pierwsza partia była od początku bardzo wyrównana i zwiastowała emocjonujące widowisko. Oba zespoły grały bardzo ambitnie i ofiarnie w obronie. W szeregach SIEMENS dobrze spisywał się Tomasz Ochnik. Dzięki dobremu rozegraniu Katarzyny Perczyńskiej NCBiR grało bardzo skutecznie w ataku. Na tablicy wyników dwa razy widniał remis 6:6, 12:12. Końcówka seta była bardzo ciekawa, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili reprezentanci Siemens, wygrywając 25:18.

Drugiego seta lepiej rozpoczął Siemens, uzyskując kilka „oczek” przewagi nad rywalami. W świetnej dyspozycji był Ochnik, który imponował mocnymi atakami, świetnymi obronami i bezbłędnymi przyjęciami. Dzięki temu Tomasz Woźniak mógł swobodnie wystawiać piłki swoim kolegom. W końcówce seta wynik poprawiły dobre zagrania Andrzeja Kaznowskiego. Po bardzo dobrej i wyrównanej walce jednak Granatowi wygrali na przewagi 29:27.


Trzeci set nie różnił się przebiegiem od dwóch wcześniejszych partii. Po stronie liderów Ekstraklasy pewnym punktem był nadal Ochnik, natomiast w zespole NCBiR bardzo dobrze spisywali się Adrian Rokicki. Team Woźniaka szybko wyszedł na prowadzenie i utrzymał je do końca meczu. Dzięki temu zwycięstwu Siemens umocniło się na fotelu lidera Ekstraklasy PlayVolley, ale na plecach czują oddech OIL CM Gamma, który ma zaległe dwa spotkania.