Siemens dał CBRE lekcję siatkówki

14 lutego 2019

Drugie w sezonie zwycięstwo odniósł zespół Siemens. „Granatowi”, dzięki pokonaniu CBRE, zapisali na swoim koncie trzy cenne punkty.

Mecz rozpoczął się korzystnie dla ekipy Tomasza Woźniaka, która dzięki wysokiej skuteczności w ataku szybko wyszła na dziesięciopunktowe prowadzenie; 10:2. Do ciągle rosnącej przewagi drużyny duży wkład miał Tomasz Ochnik, który świetnie radził sobie przede wszystkim w ofensywnie. Dodatkowo mocna i trudna zagrywka (głównie Michała Gryszpińskiego) na tyle utrudniała przyjęcie przeciwnikowi, że ten nie był wstanie „dogonić” rywala. Konsekwentna gra „Granatowych” doprowadziła drużynę do zwycięstwa, aż 25:8.

Wyrównany początek seta drugiego (2:2; 3:3), a następnie objęcie prowadzenia (9:5) przez reprezentację Woźniaka były kwestią czasu. CBRE wydawało się na początku, że ma szansę. Owa szansa została jednak zaprzepaszczona. Zawodnicy nie byli w stanie powstrzymać częstych w tej partii ataków Marcina Góreckiego. Firmę świadczącą usługi doradcze pogrążyły trudne serwisy Jarosława Małyska i Tomasza Ochnika; 19:9 dla zespołu Siemens. Co prawda kilkoma obronami popisali się "Zieloni", jednak było to za mało na świetnie dysponowanych rywali.

Ostatnia odsłona miała podobny przebieg jak partia pierwsza. Sukcesywnie rosnąca przewaga punktowa Siemens (12:4, 14:5) była efektem wysokiej skuteczności praktycznie w każdym elemencie gry. Pomimo woli walki i determinacji zawodników Justyny Nizielskiej, Jej drużyna nie sprostała warunkom, jakie tego dnia postawił przeciwnik. Ostatni set również padł łupem ekipy Woźniaka. Siemens wygrał 25:19 i wyjechał z Ursynowa z kompletem punktów.