Banki podzieliły się punktami – DEUTSCHE 2 : ING 1

18 stycznia 2018

Oba zespoły bardzo dobrze weszły w mecz. Dużo dobrych i długich akcji, szybkie tempo gry.  Pierwsza odsłona tego spotkania obfitowała w dużo bloków i wybloków zwłaszcza po stronie Deutsche. ING nie mogło się przebić przez mur Niebieskich. Stracili tego seta - 25:22. Do drugiej części meczu Przegrani przystąpili bardzo zmobilizowani. Praktycznie przez cały set prowadzili dwoma, trzema punktami, lecz potem Deutsche doprowadziło do remisu po 20 i przeciągnęli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pomarańczowi przegrali do 21. W trzecim secie ING ciągle robiło przewagę 2-3 pkt, a Deutsche Ich doganiało, i tak ze stanu 20:17 dla ING, zrobiło się 23:21 dla Deutsche. Wydawało się, że ING przegra tego seta, ale Deutsche popełniło błędy i to Panowie z ING mogli cieszyć się z wygranej partii.

Bardzo dobrze zagrał Piotr Stefanowicz. ING pokazało siłę w bloku - szczególnie Paweł Zdybel miał problem ze skończeniem ataku. Kamil Orzeł z ING próbował gry środkiem, ale często piłka nie była grana w tempo.