Beniaminek Ekstraligi wygrywa z Red Ocean!

15 października 2020

Zespół Reesco sezon JESIEŃ 2020 rozgrywek PlayVolley - Ligi Siatkówki Firm rozpoczął od trzypunktowego zwycięstwa nad ekipą Red Ocean. Czerwoni postawili jednak trudne warunki. Obie drużyny stworzyły ciekawe, dobre widowisko.

Pierwszy set spotkania był najbardziej wyrównany. Punkty dla swoich drużyn zdobywali Marek Krynicki z Reesco i Krzysztof Kaliszuk w Red Ocean. PlayVolleyowe "Żabki" prezentowały spokojną, poukładaną grę. Doradcy z branży IT natomiast mieli w swoich szeregach niezawodnego Kaliszuka, którego ataki były po prostu nie do obrony. W wyrównanej końcówce jednak to gracze Magdaleny Ewiak zachowali więcej spokoju, wykorzystując przy stanie 28:27 piłkę setową.

W drugim secie przewagę utrzymywała drużyna Reesco. Na skrzydle bardzo pewnie radził sobie Mateusz Pawlik. Paulina Narewska zaś kąśliwą zagrywką utrudniała rywalom rozegranie akcji. Wśród graczy Red Ocean pięknymi atakami popisywał się Jacek Chałupka. Zawodnicy Kacpra Słowikowskiego mylili się jednak w defensywie. Na skutek tego nieznacznie oddali tego seta profesjonalistom z zakresu kompleksowej aranżacji przestrzeni biurowych.

Ostatnia odsłona spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando Beniaminka Ekstraligi. W dobrej formie był Marek Krynicki. Obrona Red Ocean nadal nie funkcjonowała najlepiej, a i w ofensywie przydarzały się Im błędy. Za każdym razem wykorzystywali je Zawodnicy Reesco i wyraźnie wygrali tę partię; 25:16.