COMP wygrywa z NCBiR

11 kwietnia 2018

W Ekstraklasie sezon ZIMA 2018 jako pierwsze rozpoczęły Drużyny COMP i NCBiR. Górą byli Elektro-informatycy.

Od samego początku spotkanie było bardzo emocjonujące. Najpierw małą przewagę - miał COMP 4:2, następnie zaś nieznacznie prowadzili Naukowcy 7:4. W szeregach drugiej z tych drużyn tradycyjnie prym wiedli Andrzej Kaznowski i Zbigniew Martyński. Podopieczni Konrada Raczyńskiego gonili Rywali jednak nie wykorzystywali wszystkich piłek. Jak często mawiają komentatorzy sportowi, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Słowa te sprawdziły się na boisku PlayVolley. Punktowe ataki Naukowców sprawiły, że pierwszą odsłonę spotkania wygrali do 22.

Nie mniej emocji było w drugim secie. Na samym jego początku COMP objął prowadzenie i utrzymał je do końca spotkania 5:2, 8:5, 18:11. Naukowcy próbowali gonić Niebieskich jednak na marne. Wszystko za sprawą serii udanych zagrań Tomasza Batóga, a przede wszystkim Pauliny Kuźnia! Siatkarze Kaznowskiego powolutku odrabiali straty, ale nie mogli znaleźć sposobu na rywali. W końcu, przegrali drugą partię 25:15.

Trzeci set miał zadecydować o zwycięstwie w meczu, było więc pewne, że nie zabraknie w nim długich wymian i walki do ostatnich sił. Rywalizację lepiej rozpoczęli gracze COMP, którzy szybko objęli prowadzenie 15:7. W tym momencie w ich szeregi wkradła się jednak dekoncentracja. Naukowcy wykorzystali to i zbliżyli się do Rywali 17:11. Kolejne minuty przyniosły grę punktową dla Niebieskich. Główne role w spektaklu wymiany ognia grali Paulina Kuźnia i Tomasz Batóg oraz Zbigniew Martyński i Andrzej Kaznowski. Ostateczni lepszy okazał się ten pierwszy duet. Skrzydłowi COMP poprowadzili swoją drużynę po zwycięstwo 25:19 w trzecim secie i 2:1 w całym meczu.