COMP zaskoczył i ograł ANDRA!

19 kwietnia 2018

COMP sprawił niespodziankę. W meczu drugiej kolejki Ekstraklasy PlayVolley pokonał aspirującą na awans do Ligi Mistrzowskiej drużynę ANDRA.

Mecz lepiej rozpoczęła reprezentacja COMP. Dzięki skutecznym atakom Pauliny Kuźnia i trudnym zagrywkom Winicjusza Szyszki objęła prowadzenie; 14:4. Siatkarze Adama Bali próbowali podnieść się z kolan, jednak ten wieczór nie zapowiadał się dla Nich korzystnie. Rywale skutecznymi atakami punktowali. Wśród nich wyróżniali się Wojciech Maciejewski i Tomasz Batóg. Set ten zakończył się wynikiem 25:11 i ekipa Konrada Raczyńskiego objęła prowadzenie.

Zawodnicy tej drużyny zamiast iść za ciosem, zdekoncentrowali się i przegrali kolejnego seta 24:26. Rozpoczął się on od remisu 5:5. Skutecznymi blokami popisali się Szymon Stańczyk i Piotr Lechowicz. Wynik remisowy utrzymywał się przez  dłuższy czas drugiej partii. Krzysztof Lewiński pomógł swojej drużynie punktową zagrywką, co sprawiło, że drużyna ANDRA zbudowała sobie przewagę i wygrała tę odsłonę spotkania.

Początek trzeciej partii zapowiadał wyrównaną walkę, jednak zawodnicy COMP byli na fali wznoszącej i kończyli skutecznie akcje za akcją, obejmując prowadzenie 5:0. W ataku wyróżniał się Wojciech Maciejewski,  a po drugiej stronie skuteczne ataki z błędami przeplatał Piotr Lechowicz. Trzeci set zakończył się zwycięstwem 25:16 COMP.