Drużyna UCSiR lepsza od PORR

11 listopada 2020

W meczu Ekstraligi PlayVolley pomiędzy UCSiR, a PORR górą byli gospodarze Hali. Mariusz Kowalski i spółka po zaciętym spotkaniu pokonali rywali 3:0.

Od początku spotkania w lepszej dyspozycji byli siatkarze z Ursynowa. Punkty na skrzydłach zdobywali przede wszystkim Mariusz Kowalski, Michał Gorzeń i Krzysztof Naporowski. W szeregach PORR dobrze na siatce spisywał się Adam Rólczyński. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Ursynowskiego Centrum Sportu i Rozwoju 25:20.

Drugi set miał bardzo jednostronny przebieg. Od początku do końca przebiegał pod dyktando Halowców. Drużyna PORR, która zwykle imponuje organizacją, w tej części meczu miała duże problemy z uporządkowaniem własnej gry. Gracze Kowalskiego z kolei dobrze ustawiali blok - tutaj słowa pochwały dla Piotra Kondratowicza (4 punktowe bloki!) i pewnie wygrali 25:17.

Ostatnia część meczu przebiegała dość podobnie. UCSiR zdobył przewagę i trzymał kilkupunktową rezerwę. PORR od czasu do czasu łapał w końcu właściwy rytm. Wysoką skutecznością wykazywali się Andrzej Dropiewski i Andrzej Okoński. Jednak ekipa PORR przegapiła swoją szansę. Przydarzyło Jej się kilka prostych błędów i przegrała 25:17.