ENPROM bez szans z Mistrzem PlayVolley

22 lutego 2018

Drużyna MOIIB w świetnym stylu dopisała kolejne 3 punty do tabeli Ligi Mistrzowskiej PlayVolley. Pewnie, bez najmniejszych problemów pokonała ENPROM.

ENPROM zaczął mecz od błędów na zagrywce. 2 oczka oddane za darmo. Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa od początku miała wyraźną przewagę 6:2, 8:5, 16:10, 23:14. Mocne otwarcie meczu i wysokie prowadzenie MOIIB pokazały, jak trudnym rywalem jest MISTRZ PLAYVOLLEY. Wysoka skuteczność w ataku, głównie Adama Majchrzaka, Damiana Majewskiego i Adama Chrobota, pomogła Budowlańcom zwiększyć przewagę i kontrolować wynik. Enprom całkowicie się rozbił. Brakowało im obron, próżno było szukać też efektywnych ataków. Set zakończył się wysokim zwycięstwem MOIIB 25:15.

Druga partia rozpoczęła się ponownie pomyślnie dla Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Zawodnicy tego zespołu prowadzenie 6:11 zawdzięczali nie tylko własnej dobrej grze, ale i błędom rywala. Lekka dekoncentracja w szeregach ENPROM nie trwała jednak długo. Po perfekcyjnych przyjęciach Andrzeja Kubickiego i wzmocnieniu zagrywki nadrobili 4 punkty. W drugiej połowie seta na boisko wszedł Stanisław Starosz i gra do końca przebiegła pomyślnie dla Jego drużyny. Pomimo efektownej defensywny Macieja Minkiewicza, ekipa ENPROM nie potrafiła już nawiązać wyrównanej walki. Ostatecznie przegrała 16:25.

Ostatnia odsłona to dopełnienie dzieła przez Mistrzów PlayVolley. Na nic zdały się roszady w ENPROM; przeciwnik był tego dnia zbyt silny. Świetnie grał w obronie i wygrywał wszystkie długie akcje.