ENPROM górą w starciu z ING BANK

29 października 2018

W jednym ze spotkań czwartej kolejki Ligi Mistrzowskiej PlayVolley zmierzyły się drużyny Enprom i ING Bank. Po pełnym walki meczu zwyciężył pierwszy z zespołów.

Enprom od pierwszego gwizdka sędziego dyktował warunki. W dobrej formie był rozgrywający Antoni Daniluk, na siatce zaś pewnym punktem okazał się Mieszko Filipowicz. „Elektroenergetycy” prezentowali również trudną zagrywkę. Rywale z ING Bank próbowali nadrabiać walecznością, jednak musieli pogodzić się z porażką w tej części spotkania.

Drugą partię ponownie z wysokiego „C” rozpoczęli siatkarze z Tanecznej. Pomogli Im w tym zawodnicy z ING, którzy na potęgę mylili się w ataku. „Lwy” same utrudniły sobie zadanie, wprowadzając nerwową atmosferę na boisku. Dopiero przy prowadzeniu Elektroenergetyków  17:14 pojawiła się żądza zwycięstwa. Bąk i spółka w końcu nie tylko zaczęli bezbłędnie atakować, ale i świetnie przyjmowali. Wybili z rytmu siatkarzy w bordowo - białych strojach, którzy w samej końcówce seta wyraźnie się pogubili. Ataków nie kończyli Michał Karpiński, Maciej Minkiewicz i Andrzej Kubicki; drugi set 25:22 dla Bankowców.

Trzecia część spotkania była równie zacięta. Jednak swoją grę uporządkowała nieco drużyna Enprom. Świetnymi umiejętnościami w ofensywie wykazywał się Dawid Drobiecki. Siatkarze Targowskiej grali dodatkowo z wielkim poświęceniem w defensywie. Podbijali ataki rywali i mogli wyprowadzać kontry. To właśnie dzięki temu wygrali tę partię oraz zapisali 2 oczka do tabeli PlayVolley.