Enprom zwycięża z Kuźnia Kulturalna 3:0

12 maja 2018

Drużyna Enprom w świetnym stylu rozpoczęła 27 edycję rozgrywek PlayVolley. W kolejnym swoim spotkaniu pewnie, lecz nie bez problemów pokonała zespół Kuźnia Kulturalna i zapisała następne trzy punkty do ligowej tabeli.

Mocne otwarcie meczu i wysokie prowadzenie Podopiecznych Eweliny Targowskiej (9:3) pokazały, jak trudnym rywalem będą. Wysoka skuteczność w ataku, głównie Dawida Drobieckiego, pomogła zawodnikom z Tanecznej zwiększyć przewagę i kontrolować wynik. Ich skuteczne obrony, a konkretniej Macieja Minkiewicza całkowicie rozbiły drużynę Bertranda Jasińskiego. Kowale byli bezradni. Brakowało im obron, próżno było szukać też efektywnych ataków, Robert Kozłowski pomylił się w całym spotkaniu, aż 10 razy. Set zakończył się wysokim zwycięstwem Enprom; 25:17.

Druga partia rozpoczęła się pomyślnie dla Restauratorów z Wilanowa. Zawodnicy tego zespołu prowadzenie 8:6 zawdzięczali nie tylko własnej dobrej grze, ale i błędom rywala. Lekka dekoncentracja w szeregach Enprom nie trwała jednak długo. Po licznych obronach Minkiewicza i wzmocnieniu zagrywki zespół z Tanecznej wyrównał wynik i szedł do końca "łeb w łeb" z Kulturalnymi. Pomimo efektownej defensywny pary Robert Kozłowski - Paweł Skorek, Kowale ostatecznie przegrali 23:25.

Ostatnia odsłona to dopełnienie dzieła przez Enprom. Na nic zdały się roszady w Kuźni; przeciwnik był tego dnia zbyt silny. Świetnie grał w obronie i wygrywał większość długich akcji. Gra była bardzo wyrównana. Debiutująca w Lidze Mistrzowskiej Kuźnia Kulturalna, nie odstępowała na krok Rywala. Nie poddawała się i była ciągle motywowana do walki przez Bertranda Jasińskiego. Jednak nie zdołała odwrócić losów spotkania. Po bardzo walecznym secie musiała uznać wyższość rywala  i to drużyna ENPROM wziosła ręce w geście triumfu.