ENPROM zwycięża z MOIIB!

25 kwietnia 2018

Mistrz PlayVolley - reprezentacja Mazowiecka Okrękowa Izba Inżynierów Budownictwa ponowie zatrzymany. W trzeciej kolejce sezonu WIOSNA 2018 Ekpika ENPROM nie dała żadnych szans Podopiecznym Stanisława Starosza.

Zawodnicy z Tanecznej świetnie rozpoczęli mecz. Po kontrach w wykonaniu Andrzeja Kubickiego i Macieja Minkiewicza oraz blokach i asach serwisowych Piotra Marcinkowskiego wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie; 14:6. W szeregach MOIIB dwoili się i troili Szymon Kosmęda i Damian Majewski. Nie wystarczyło to jednak nawet na wyrównaną walkę. Aktualni mistrzowie PlayVolley zostali zdominowani na siatkarskim parkiecie i po błędzie w ataku Daniela Saganka przegrali 17:25.

Drugi set wyglądał wyglądał na bardziej wyrównany. Zawodnicy zespołu ENPROM rzucili na szalę wszystkie swoje umiejętności i podjęli walkę z pozoru dużo mocniejszym rywalem. Ich liderem był ponownie Andrzej Kubicki, który dzielnie stawiał czoła Karolowi Szewińskiemu i Danielowi Saganek. W tym secie Panowie byli bardziej skuteczni i zaskakiwali rywali technicznymi zagraniami. Gra była więc wyrównana. O losach partii zadecydowała dopiero emocjonująca końcówka. Jednak to ENPROM wrzucił szósty bieg! Chwilę później miał więc piłkę setową; 24:21 i zakończył szybko tę partię.

Podopieczni Eweliny Targowskiej poszli za ciosem i w trzecim secie także byli górą. Wygrali 25:22 i z Areny Ursynów wyszli bogatsi o trzy punkty do ligowej tabeli!