Enprom zwyciężył z Deutsche Bank!

3 października 2018

Drużyna ENPROM w świetnym stylu zagrała pierwszy mecz w sezonie JESIEŃ 2018. Pewnie, bez najmniejszych problemów pokonała Deutsche Bank i zapisała pierwsze trzy punkty do tabeli ligowej.

Enprom swój styl gry narzucił Przeciwnikom już w pierwszych akcjach spotkania. Michał Karpiński i Maciej Minkiewicz byli nie do zatrzymania na siatce. Wykorzystywali kolejne kontry i budowali przewagę swojego zespołu. Natomiast prym w ataku wśród Bankowców wiódł Igor Królikowski wspomagany przez Adama Borówkę. Bohaterska postawa tej pary nie wystarczyła jednak na silny zespół Eweliny Targowskiej i przegrali 21:25.

Drugi set był już mnie wyrównany. Podopieczni Michała Karpińskiego powoli i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Wydawałoby się, że Granatowi złapią wiatr w żagle i poderwą się do gry, ale to było jedynie złudzenie, gdyż w dalszej fazie seta na boisku oglądać można było teatr tylko jednego aktora. Zawodnicy z Tanecznej popisali się świetną zagrywką i odskoczyli na kilkanaście „oczek”. Następnie kontrolowali grę i zakończyli seta na swoją korzyść; 25:13.

Ostatnia odsłona to dopełnienie dzieła przez Enprom. Na nic zdały się słowa mobilizacji w Deutsche Bank –  przeciwnik tego dnia był zbyt silny. Czerwoni świetnie grali w obronie i wygrywali wszystkie długie akcje. Kapitana Michała Karpińskiego w polu zagrywki dzielnie wspierał Maciej Minkiewicz, a piłki sytuacyjne na punkty zamieniał Andrzej Kubicki. Drużyna Bartosza Gruszeckiego wyraźnie przegrywała i nie zdołała odwrócić losów spotkania. To ENPROM wziósł ręce w geście triumfu!