Lekarze urwali punkt Mistrzom!

19 stycznia 2018

W meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzowskiej PlayVolley pomiędzy MOIIB i CENTRUM MEDYCZNE GAMMA nie doszło do dużej niespodzianki. Ale nie bez problemu zwyciężyli faworyci.

Już od początku pierwszego seta było jasne, że Lekarze nie mieli wystarczających argumentów, by przeciwstawić się Budowlańcom. W szeregach Inżynierów świetnie rozgrywała Iwona Stępień i Daniel Saganek, a na skrzydłach bez zarzutów radzili sobie Maciej Kowalski i MVP sezonu JESIEŃ 2017 Adam Chrobot. Gracze Mateusza Dawidziuka dobrze spisywali się w obronie, ale zabrakło im jednak siły ofensywnej. Świetnym blokiem popisał się Piotr Rybarczyk.

Trzeci, ostatni set meczu był niespodziewanie bardzo wyrównany. Wydawało się, że grającym z wynikiem meczowym 0:2 Medykom trudy spotkania bardziej dadzą się we znaki. Paradoksalnie jednak to właśnie w tej odsłonie prezentowali się oni najlepiej. Ryzykowali w polu zagrywki, skutecznie zbijali i doprowadzili do zaciętej końcówki oraz gry na przewagi. MOIIB zdołał jeszcze odrobić straty i było 21:21, ale później szalę zwycięstwa Gamma przeciągnęła na swoją stronę.