Lekarze wygrali 2:1 z SIEMENS

7 listopada 2018

Lekarze swój styl gry narzucili przeciwnikom już w pierwszych akcjach spotkania. Karol Malec i Adrian Podkański byli nie do zatrzymania na siatce. Wykorzystywali kolejne kontry i budowali przewagę swojego zespołu (7:1, 12:6, 16:11). Atak Siemens „ciągnął” natomiast Tomasz Ochnik wspomagany przez Jarosława Małyska i Tomasza Rychlice. Bohaterska postawa tego trio wystarczyła na silne OIL CM Gamma. Granatowi po szybkim odrobieniu strat zwyciężyli 25:23.

Druga część spotkania była najbardziej zacięta. Swoją grę uporządkowała nieco drużyna Gamma. Świetnymi umiejętnościami w ofensywie wykazywał się Piotr Rybarczyk, kilka ładnych kiwek pokazał Malec. Siatkarze Mateusza Dawidziuka grali dodatkowo z wielkim poświęceniem w defensywie. Podbijali ataki rywali i mogli wyprowadzać kontry. To właśnie dzięki temu wygrali tę partię i doprowadzili do remisu w spotkaniu; 1:1.

W ostatniej partii gracze OIL CM Gamma kontynuowali dobrą passę. Malec co chwilę testował defensywę rywali. Wraz z partnerami bardzo dobrze prezentował się także w polu zagrywki. W elemencie tym najlepszą serią poszczycić może się Michał Frybes. Choć gracze SIEMENS z Ochnikiem na czele spisywali się bardzo czujnie na siatce, zatrzymali się na 15 punkcie i później już nie byli w stanie dogonić przeciwników. Po dobrym i interesującym meczu Gamma zwyciężyła 2:1. Reprezentantom firmy Siemens na osłodę pozostało jedno „oczko” do ligowej tabeli.