Lekarze wywalczyli honorowy punkt, ale w całym meczu lepsza była reprezentacja COMP

10 października 2018

W drugiej kolejce Ekstraklasy PlayVolley w sezonie JESIEŃ reprezentacja COMP pokonała ekipę OIL CM GAMMA. Lekarze jednak nie wyszli z Areny Ursynów z pustymi rękami.

Mecz lepiej rozpoczęli Siatkarze OIL CM GAMMA. Za sprawą kapitalnej gry Remigiusza Gelo, zaczęli budować swoją przewagę; 4:1, 5:2. Gelo dobrze grał nie tylko w ataku, ale i w przyjęciu. Reprezentanci COMP nie zaprzepaścili swojej szansy i dogonili Rywala, jednak na ostatniej prostej to Lekarze zamknęli tego seta korzystnie dla siebie wygrywając na przewagi 28:26.

W drugiej partii drużyny początkowo szły punkt w punkt. Później Gamma wyszła na prowadzenie 18:16, COMP natomiast błyskawicznie doprowadził do remisu; 18:18. Siatkarze Konrada Raczyńskiego nie poprzestali na tym i stopniowo budowali sobie przewagę; 20:18, 22:20, 23:21. W ich szeregach wyróżniali się Paulina Kuźnia i Artur Matusiak. We znaki Rywalom dawał się zwłaszcza ten drugi, który nie miał sobie równych na siatce. Wysoką skutecznością wykazywał się również Tomasz Batóg. Zawodnicy Ci nie czekali długo i już dwie minuty później zakończyli seta 25:22.

Gamma lepiej rozpoczęła tę odsłonę meczu, ale później pogubiła się i nie mogło złapać właściwego rytmu. Po błędach w ataku swoich skrzydłowych przegrywała już 12:18. COMP był więc o krok od zwycięstwa i do końca trzymał wynik pod kontrolą. Lekarze stracili koncentrację i nie mogli wyprowadzić akcji. Wykorzystał to Winicjusz Szyszka, który wreszcie się rozkręcił i zdobywał punkt za punktem. Set zakończył się wynikiem 25:20.