Marvipol – Cofidis 2:1

10 października 2019

Marvipol zadebiutował w PlayVolley. W meczu pierwszej kolejki I ligi w sezonie JESIEŃ 2019 Deweloperzy zmierzyli się z ekipą Cofidis. Po zaciętej i emocjonującej walce podnieśli ręce w geście triumfu.

W pierwszym secie spotkania sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na prowadzenie wyszli siatkarze Marvipol, a następnie warunki dyktowali gracze Cofidis. Reprezentantów Marvipol do walki podrywała Małgorzata Zaciek, która zdobyła pierwszy punkt dla swojej drużyny. Jej koledzy i koleżanki nie byli jednak początkowo, aż tak skuteczni jak Ona. Zdarzały Im się błędy, przejścia linii... Siatkarze Cofidis niestetety w tej partii nie byli lepsi... Nie wykorzystali swojej szansy i również przez błędy własne zeszli z boiska pokonani.

Reprezentanci Mateusza Michalskiego nie przejęli się końcówką pierwszego seta. Do drugiej partii przystąpili pełni energii, co natychmiast przełożyło się na wynik. Zbudowali sobie bezpieczną przewagę, a następnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Mocne ataki i kontry wspomnianego już Michalskiego były prawdziwą ozdobą widowiska. Debiutanci próbowali co mogli, ale tym razem nie na wiele się to zdało. Czerwoni byli nie do zatrzymania. Cofidis wygrał 25:22 i doprowadził do remisu w meczu.

Zmęczony, ale naładowany pozytywną energią Beniaminek w trzeciej odsłonie spotkania błyskawicznie zbudował sobie przewagę. Równie szybko Czerwoni, którzy nie mają w zwyczaju się poddawać, gonili rywala. W kolejnych minutach walka na boisku była zaś naprawdę zażarta. Trzecią partię 25:17 wygrali siatkarze Marvipol i tym samym dopisali 2 pierwsze oczka do ligowej tabeli.