Mistrz PlayVolley uznaje wyższość drużyny VEOLIA!

15 października 2020

W pierwszym meczu Ligi Mistrzowskiej PlayVolley spotkały się drużyny Veolia i MOIIB. Po bardzo zaciętym, pełnym zwrotów akcji i efektownych zagrań meczu lepsi okazali się pierwsi z Nich.

W pierwszym secie popis świetnej gry zaprezentowali gracze MOIIB. Najlepszym zawodnikiem drużyny był Adam Majchrzak, którego pomysły na grę okazywały się bezbłędne. Na skrzydłach solidną robotę wykonywali Andrzej Krapa i Karol Krzewiński. Gracze Veolia, którzy nie nadążali z odpowiednim ustawieniem bloku, musieli odłożyć zwycięskie aspiracje do kolejnej części meczu.

Drugi set od początku wymykał się z rąk graczom Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Przyczyną tego była coraz lepsza postawa zawodników Veolia. W kapitalnej formie był skrzydłowy, Kuba Matusiak, który bez większego trudu mijał blok Budowlańców. To właśnie element bloku był tego dnia największą bolączką MOIIB. Po drugiej partii na tablicy wyników był więc remis.

Trzecia część spotkania była najbardziej wyrównana i jednocześnie najbardziej nerwowa. Zawodnicy obu zespołów mieli dużo uwag do siebie, próbując jednocześnie sportową złość zamieniać w punkty. Świetnie spisywali się atakujący Stanisława Łabędy - Kuba Matusiak oraz Viktor Vashew. W drużynie Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zaczęło zaś szwankować przyjęcie, dzięki czemu nasza międzynarodowa grupa działająca w sektorach wodno-ściekowych oraz energetycznych miała  czas na właściwie ustawienie bloku, gdzie królował Wojciech Krauze. To właśnie blok zadecydował o ostatecznym zwycięstwie Veolii, która po trudnym meczu na samym rozpoczęciu ligi może cieszyć się z bardzo cennych dwóch punktów. MOIIB natomiast boisko opuszczał z niedosytem.