MISTRZ uległ debiutującej w Lidze Mistrzowskiej KUŹNI!!!

12 kwietnia 2018

MISTRZ PlayVolley - reprezentacja Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa przegrał 1:2. W pierwszej kolejce sezonu WIOSNA beniaminek Ligi Mistrzowskiej - Kuźnia Kulturalna okazała się lepsza!

Reprezentacja Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa do Areny Ursynów przybyła w pięcioosobym składzie. I jak się okazało przeszkodziło jej to w grze. Na początku pierwszego seta Kowale i Budowlańcy szli niemalże punkt w punkt, ale dzięki skutecznym akcjom Dominika Piwowarskiego Kuźnia odskoczyła od Rywali, wygrała set 25:23 i objęła prowadzenie w meczu.

Po zwycięstwie w pierwszym secie siatkarze Bertranda Jasińskiego złapali wiatr w żagle. W drugiej części spotkania - za sprawą skutecznych zbić Pawła Skorka i Dominika Piwowarskiego - szybko zbudowali sobie dziesięciopunktową przewagę; 18:8. Zawodnicy Stanisława Starosza próbowali przełamać złą passę. Zaczęli odrabiać straty i zbliżali się do przeciwników, ale zabrakło im czasu. Po kontrze Bertranda Jasińskiego, było już prawie po secie. Przy stanie 14:25 MOIIB poderwał się do gry, ale chwilę później na tablicy było już 25:18 dla Kowali!

W trzeciej odsłonie spotkania do stanu 15:15 walka była bardzo zażarta. W tym momencie jednak ekipa z Wilanowa zaliczyła przestój. Seria kontrataków w wykonaniu Karola Szewińskiego i Adama Chrobota pozwoliła drużynie MOIIB wyjść na pięciopunktowe prowadzenie; 22:17. Drużyna Jasińskiego tak jak pokazała w pierwszych dwóch setach mogła grać spokojnie i pewnie wygrać mecz, ale jej siatkarze zdekoncentrowali się. Chwilę później na tablicy było więc 25:20 dla Budowlańców.

Kilka męskich słów Starosza wystarczyło, żeby Jego team ocknął się i wrócił do gry. Sam na zachętę dorzucił asa serwisowego!🏐
Pozostaje pytanie czy MOIIB nie docenił Rywali i nie przygotował się wystarczająco na ten pojedynek?
A może Kowale mają smak na bycie liderem sezonu WIOSNA 2018?