Mistrz wygrał z Kowalami 3:0

17 maja 2019

Murowany faworyt do mistrzostwa PlayVolley w sezonie WIOSNA 2019 - zespół VEOLIA - w trzech szybkich setach pokonał Kuźnię Kulturalną.

Od początku spotkania dużo bardziej skuteczni byli Zawodnicy Wojtka Krauze, którzy dzięki dobrej grze Krzysztofa Szubarczyka. wyszli na prowadzenie (7:5, 13:7). Kapitan Kowali - Bertrand Jasiński - motywował swoich kolegów. Łapali chwilowo wiatr w żagle i gonili rywali, jednak... nie zdołali Ich dogonić. Chwilę później formalności dopełnili Zawodnicy z Puławskiej i wygrali 25:18 obejmując prowadzenie w meczu 1:0.

Wygrani Siatkarze poszli za ciosem i drugą odsłonę meczu rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już po paru minutach gry prowadzili (9:5, 14:7), do czego walnie przyczynił się Grzegorz Krauze. Doświadczony zawodnik nie tylko dobrze atakował, ale i świetnie blokował. Gracze Kuźni próbowali wybić rywali z uderzenia. Wyeliminowali własne błędy, ale nie udało Im się jednak odrobić straty. Veolia cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie i pewnie zwyciężyła 25:17.

Restauratorzy, mimo ewidentnie nie najwyższej tego dnia formy, nie zamierzali się poddawać. Choć w trzecim secie Veolia wciąż dyktowała warunki, Oni nie odpuszczali. Wola walki i ambicja nie wystarczyły jednak na świetnie dysponowanych Zawodników Veolia. Po zbiciach Krauze i Szubarczyka faworyci byli bowiem już tylko o krok od zwycięstwa. Dopełnieniem okazał się Igor Królikowski, który w całym spotkaniu zdobył 14 punktów.

Veolia - Kuźnia Kulturalna 3:0