Mistrzowie coraz bliżej złota!

14 marca 2018

Mecz MOIIB - ENPROM już po obserwacji rozgrzewki zapowiadał się na bardzo wyrównane spotkanie. Tak też się stało i po zaciętym widowisku jako wygrani z boiska zeszli Budowlańcy.

Drużyna Enprom rozpocząła lepiej pierwszego seta, zyskując kilku punktową przewagę (16:11). Do tego czasu obserwowaliśmy idealną grę z obu stron (bez błędów, pięknie, szybkie i skuteczne akcje!). Budowlańcy poprosili o czas i zaczęli odrabiać straty. Obie drużyny grały dobrze w ataku i gra toczyła się punkt za punkt. W walce na przewagi zimną krew zachowali Podopieczni Eweliny Targowskiej, którzy wygrali tę partię 28:26. Skuteczne bloki zadecydowały o wyniku.

W drugim secie nadal było równo. Wśród zawodników Enpromu wyróżniali się Andrzej Kubicki i Michał Karpiński, którzy zdobywali punkty po atakach ze skrzydła. W MOIIB ostoją ofensywy był Adam Chrobot, jednak i Jemu przydarzały się błędy. Mistrzowie zagrali w tej odsłonie bardziej skoncentrowani i przed ostatnim setem było 1:1.

Trzeci set meczu był najlepszy w wykonaniu drużyny Stanisława Starosza. Budowlańcy grali dobrze w obronie, a w dodatku sprzyjało im szczęście. Sprytem przy siatce wykazał się Daniel Saganek, a Gracze z Tanecznej popełniali wiele błędów. To pozwoliło Mistrzom zdobyć przewagę i wygrać ten mecz 2:1.