MOIIB nie dał szans NCBiR

9 maja 2019

Już na początku partii MOIIB zdołał odskoczyć rywalom na kilka punktów. Po serii zagrywek Andrzeja Krapy na tablicy widniał wynik 13:6. NCBiR miał wyraźne problemy z przyjęciem trudnych serwisów przeciwników. Ciężar gry wziął na siebie świetnie dysponowany Zbigniew Martyński. Naukowcy popełniali wiele prostych błędów i po chwili przegrywali już 12:20. W końcówce kilka udanych zagrań zapisał na swoim koncie Adrian Rokicki, jednak przewaga Inżynierów okazała się być nie do odrobienia. 25:17 dla Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Od początku drugiej odsłony bardzo dobrze rozgrywał Kamil Godlewski. Po serii sprytnych zagrań Martyńskiego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju było o krok od Rywali. Inżynierowie jednak bardzo efektownie atakowali i nie dali wyprzedzić się debiutującemu w Lidze Mistrzowskiej zespołowi. Wicemistrzowie LM PV sezon ZIMA 2019 grali bardzo zespołowo i powiększali swoją przewagę. Pomimo wielu niewymuszonych błędów w szeregach NCBiR panowała świetna atmosfera. W końcówce Budowlani grali niemal bezbłędnie i zdecydowanie wygrali 25:15.

Na początku trzeciej partii z dobrej strony pokazał się Karol Krzewiński. Dzięki Jego trudnym zagrywkom Inżynierowie wyszli na prowadzenie. Po stronie Beniaminka coraz lepiej prezentowali się Martyński oraz Rokicki. Końcówka meczu należała do Inżynierów, którzy grali kombinacyjnie za sprawą Daniela Saganka. Spotkanie pewnie zwyciężyli 3:0.