MOIIB idzie jak burza!

22 listopada 2018

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa nie ma sobie równych. Po sześciu meczach w Lidze Mistrzowskiej PlayVolley z bilansem setów 17:1 - zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. W tej kolejce rozgrywek o jej sile przekonała się Kuźnia Kulturalna.

Pierwszy set był popisem doskonałej gry zawodników Stanisława Starosza. Na siatce dzielili i rządzili Andrzej Krapa i Damian Majewski. Ten drugi dodatkowo świetnie radził sobie w polu zagrywki. Kowale, którzy do Areny Ursynów przybyli bez nadal brakującego w składzie Pawła Skorka, nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swą stroną. Przegrali więc 22:25.

W drugiej i trzeciej partii siatkarze Bertranda Jasińskiego  również podjęli wyraźną walkę. Byli cierpliwi i nie zrażali się nieudanymi akcjami. Czekali na błędy przeciwników i w ten sposób zdobywali część punktów. Nie mogło im to jednak dać zwycięstwa. MOIIB, choć co jakiś czas mylił się, to jednak kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Drugiego seta wygrali 25:21, a  trzeciego także 25:21. W całym meczu zwyciężyli zatem 3:0 i umocnili się na pozycji lidera tabeli Ligi Mistrzowskiej PlayVolley.