NCBiR w mistrzowskiej formie!

23 maja 2018

W szóstej kolejce sezonu WIOSNA 2018 PlayVolley w Ekstraklasie doszło do starcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz drużyny COMP!

Drużyna NCBiR bardzo dobrze weszła w mecz. Po kontrach w wykonaniu Zbigniewa Martyńskiego prowadziła 9:6. Teleinformatycy od razu odpowiedzieli: dzięki trudnym zagrywkom i asowi serwisowemu Winicjusza Szyszki wyszli na prowadzenie 12:11. Wówczas znów znać o sobie dał Martyński. Jego kolejne udane akcje oraz bloki Kamila Godlewskiego na Paulina Kuźnia dały ekipie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czteropunktową przewagę; 17:13. Wspomniana już Kuźnia nie miała najlepszego dnia. Nie tylko nie mogła przebić się przez blok rywali, ale i popełniała sporo błędów. Chwilę później Podopieczni Macieja Malskiego mogli cieszyć się z zwycięstwa w pierwszym secie; 25:20.

Rozpędzeni gracze w czerwonych strojach drugiego seta rozpoczęli od mocnego uderzenia 7:4. Dzięki kontrom Szymona Zagrodzkiego i Andrzej Kaznowskiego utrzymali prowadzenie - 12:10. Zawodnicy COMP nie przejęli się tym i szybko odrobili straty. Wszystko za sprawą skutecznej gry Tomasza Batóg, który nie tylko kończył ataki, ale i zagrzewał kolegów do walki; 12:12. Jednak dalej do gry powrócili Naukowcy, którzy dopingowani przez dziewczyny zwyciężyli drugą odsłonę 25:21.

Naładowani pozytywną energią Zawodnicy NCBiR w trzeciej odsłonie spotkania nie tak szybko zdołali zbudowały sobie przewagę. Rozproszenie dało się we znaki i na tablicy wyników było 10:6 dla COMP. Równie szybko Naukowcy, którzy nie mają w zwyczaju się poddawać, doprowadzili do remisu; 10:10. W kolejnych minutach walka na boisku była zaś naprawdę zażarta. Siatkarze NCBiR odskoczyli od rywali na cztery punkty 22:18 i trzecią partię wygrali 25:21.