Osłabiony UCSiR uległ Vanilla Sky!

13 kwietnia 2018

Mecz pomiędzy UCSiR a Vanilla Sky zapowiadał się na bardzo wyrównane spotkanie. Jednak tak się nie stało i grający w czwórkę reprezentanci Areny Ursynów zeszli z boiska pokonani.

Vanilla Sky rozpocząła lepiej pierwszego seta, zyskując kilkupunktową przewagę 12:7. UCSiR odrabiał jednak straty. Obie drużyny grały dobrze w ataku i gra toczyła się  momentami punkt za punkt 12:8, 13:9. W walce tej królowali Jacek Danaj po stronie Vanilla Sky i Mariusz Kowalski po stronie UCSiR. Pierwszy z Nich doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w tej partii 25:13.

Drugi set należał do najbardziej wyrównanych. Wśród zawodników VS wyróżniały się Monika Bem i Katarzyna Pawłowska, które zdobywały punkty po atakach ze skrzydła. W Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji ostoją ofensywy był niezmiennie Mariusz Kowalski, jednak i Jemu przydarzały się błędy. Eventowcy zagrali w tej odsłonie bardziej skoncentrowani i przed ostatnim setem było 2:0.

Trzeci set meczu był najsłabszy w wykonaniu drużyny Vanilla Sky, mimo, iż wygrali go 25:13, to Gospodarze Hali zmęczyli Ich sprytnymi kiwkami. Podopieczni Katarzyny Mazurkiewicz w końcu się ocknęli i zaczęli dobrze grać w obronie, a w dodatku sprzyjało im szczęście. Sprytem na siatce wykazał się Robert Chilicki, a gracze UCSiR pogubili się w przyjęciu. To pozwoliło Vanilla Sky zdobyć przewagę i wygrać ten mecz 3:0.