PKP Intercity – CBRE 2:1

15 maja 2019

Początek meczu i od razu wysokie prowadzenie CBRE (9:2, 13:3), którego zawodnicy wykorzystali przestoje drużyny przeciwnej. Gracze PKP Intercity jednak z akcji na akcję grali coraz lepiej, co wkrótce pozwoliło Im zniwelować przewagę rywali (16:23, 20:24, 25:26). Bardziej wytrzymali w końcówce okazali się Podopieczni Justyny Nizielskiej.

Zawodnicy Krzysztofa Pikuły, którzy chyba nie spodziewali się takiego przebiegu meczu, do drugiego seta przystąpili podwójnie zmobilizowani. Mateusz Niedziółka i Cezary Kopeć efektywnymi zbiciami nie dawali rywalom żadnych szans na obronę. Konsekwencją było wysokie zwycięstwo Kolejarzy w drugim secie 25:18.

Ostatnia odsłona meczu zapowiadała się bardzo emocjonująco. Trzeci set był jednak popisowy w wykonaniu Pomarańczowych, którzy swoją grą przeważyli szalę zwycięstwa. Kolejarze, zwyciężając w drugim spotkaniu z rzędu, stają się coraz większym pewniakiem I Ligi. Graczy CBRE zaś z pewnością nie satysfakcjonuje zdobywanie pojedynczych punktów. W przyszłotygodniowym meczu z PORR na pewno nie zamierzają oddać rywalom ani jednego seta.