PKP Intercity Mistrzem I Ligi PlayVolley!

23 marca 2018

PKP - ICAN (26:24, 25:20, 25:20)

Pierwszy set od prowadzenia zaczęła drużyna ICAN (4:1). Mającym apetyt na Mistrza I Ligi PlayVolley Kolejarzom nie przypadło to do gustu i przy stanie 2:8 Krzysztof Pikuła poprosił o czas. Kilka męskich słów oraz chwila regeneracji pozwoliły PKP Intercity odrobić punkty i doprowadzić do remisu 12:12. Świetnie dysponowany zespół Beaty Strawińskiej jednak nie odpuścił. Do stanu 16:16 siarczystymi atakami wymieniali się Damian Wojdak i Sebastian Wszeborowski. Większe doświadczenie w PlayVolley polskiego lidera w propagowaniu najnowszych trendów i metod zarządzania pozwoliły na odskoczenie od Rywala (20:16). Błędy w ataku Zawodników PKP Intercity (Malczewski, Danielczyk) nie pomagały:). Ale jak przystało na Kolejarzy stać Ich było na powstanie z kolan i ponownie zaczęli gonić Rywala - przy stanie 22:21 dla ICAN -  poprosili o czas Podopieczni Beaty Strawińskiej. To co działo się później to już niezwykle emocjonująca końcówka! Walka punkt za punkt! Każda piłka warta była obrony! Przy stanie 24:24 świetnym blokiem popisał się Zawodnik nr 11 z PKP. Set zakończył się błędem w ataku zawodnika z nr 13 z ICAN. Tym samym PKP wygrało pierwszego seta 26:24.

II set:
-tym razem seta dobrze rozpoczęła drużyna PKP (7:5)

-23:14 dla PKP
- ICAN zaczął odrabiać straty, zdobyli 4 punkty z rzędu, ale zabrakło im czasu. Ostatecznie seta wygrywa drużyna PKP i tym samym całe spotkanie 3:0 gwarantując sobie Mistrzostwo I Ligi PlayVolley! 🏆🎉