PKP Intercity nie podołało drużynie COMP!

11 maja 2018

W ciekawym meczu czwartej kolejki PlayVolley zmierzyli się beniaminek Ekstraklasy PKP INTERCITY oraz COMP. Lepsi okazali się podobieczni Konrada Raczyńskiego.

Pierwszy set był rozpoznaniem sił. Oba zespoły nie do końca wiedziały na co je stać. Po pewnym czasie zarysowała się przewaga COMP. Rywale z PKP Intercity, którzy w Arenie Ursynów stawili się w liczniejszym składzie, mieli problemy z uporządkowaniem gry, co skutkowało dla nich porażką w pierwszym secie.

Druga część meczu również padła łupem „Komputerowców”. Z akcji na akcję rozkręcali się, prezentując coraz lepszą grę w ofensywie. Gracze PKP Intercity całkiem przyzwoicie prezentowali się w obronie, zabrakło im jednak nieco siły na skrzydłach. Przeprowadzali ponadto zmiany, ale nie przyniosły im jednak efektu w postaci korzystnego wyniku. Drugą partię przegrali 20:25.

Trzecia odsłona spotkania była już w pełni kontrolowana przez reprezentantów COMP. Dobrze w polu zagrywki spisywali się Marek Jaśkiewicz oraz kapitalna w tym spotkaniu Paulina Kuźnia. W ofensywie zaś kilka ładnych zbić pokazali Wojciech Maciejewski i ponownie Paulina Kuźnia! Siatkarze Krzysztofa Pikuły grali bardzo ambitnie, ale zapłacili frycowe związane z debiutem w Ekstraklasie i przegrali, aż 5:25. Na zorganizowanie gry mają jednak jeszcze dużo czasu.