PKP Intercity – Savills 3:0

14 lutego 2019

W ciekawym meczu trzeciej kolejki PlayVolley zmierzyły się dwa mające chrapkę na Lidera I Ligi zespoły: PKP Intercity i Savills. Lepsi okazali się „Kolejarze”.

Pierwszy set był rozpoznaniem sił. Oba zespoły nie do końca wiedziały na co je stać, w końcu ostatni mecz grali razem rok temu. Po pewnym czasie zarysowała się przewaga PKP Intercity, którzy do Areny przybyli w bardzo licznym składzie. Emocji nie brakowało zarówno na boisku jak i na ławce:). Rywale z Savills mieli problemy z uporządkowaniem gry, co skutkowało dla nich porażką w pierwszym secie.

Druga część meczu również padła łupem Podopiecznych Krzysztofa Pikuły. Z akcji na akcję rozkręcali się, prezentując coraz lepszą grę w ofensywie. Gracze Dawida Samonia całkiem przyzwoicie prezentowali się w obronie, zabrakło Im jednak nieco siły na skrzydłach. Drugą partię przegrali 17:25.

Trzecia odsłona spotkania była już w pełni kontrolowana przez reprezentantów PKP Intercity. Dobrze w polu zagrywki spisywał się Patryk Musiał. W ofensywie zaś kilka ładnych zbić pokazał Cezary Kopeć. Siatkarze z Savills grali bardzo ambitnie, ale niestety nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych Kolejarzy i przegrali 19:25. Na zorganizowanie gry mają jednak jeszcze dużo czasu.