PKP Intercity urywa punkt drużynie COMP

8 czerwca 2018

W jednym z czwartkowych spotkań ósmej kolejki Ekstraklasy PlayVolley zmierzyły się drużyny COMP i PKP Intercity. Po pełnym walki meczu zwyciężył pierwszy z zespołów.

Kolejarze od pierwszego gwizdka sędziego dyktowali warunki. W dobrej formie był Zawodnik z numerem 2, Tomasz Danielczyk, na siatce zaś pewnym punktem okazał się Krzysztof Pikuła. „Pomarańczowo - niebiescy” prezentowali również trudną zagrywkę. Jednak Rywale z COMP nadrobili walecznością i obrócili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Drugą partię od prowadzenia rozpoczęli siatkarze Konrada Raczyńskiego. Pomogli Im w tym zawodnicy z PKP Intercity, którzy na potęgę mylili się w ataku. Bohaterem seta była Tomasz Batóg, który stanowił o sile ofensywnej swojej drużyny. Na siatce dzielnie wspomagała go Paulina Kuźnia, a Łukasz Fijałkowski „dokonywali cudów” w obronie. Gracze PKP Intercity zgubili własny rytm. Punkty Jakuba Błaszkiewicza i Grzegorza Malczewskiego nie wystarczyły do nawiązania walki z COMP.


Trzecia część spotkania była najbardziej zacięta. Swoją grę uporządkowała nieco drużyna PKP Intercity. Świetnymi umiejętnościami w ofensywie wykazywał się Tomasz Danielczyk, kilka ładnych kiwek pokazał Krzysiek Pikuła. Kolejarze grali dodatkowo z wielkim poświęceniem w defensywie. Podbijali ataki rywali i mogli wyprowadzać kontry. To właśnie dzięki temu wygrali tę partię i „urwali” punkt solidnej reprezentacji COMP.