PKP INTERCITY uznało wyższość ANDRY!

30 maja 2018

Zespół Andry w 7 kolejce sezonu WIOSNA 2018 rozgrywek PlayVolley - Ligi Siatkówki Firm pokonał 3:0 PKP Intercity. Kolejarze postawili mu jednak trudne warunki. Obie drużyny stworzyły ciekawe, dobre widowisko.

W pierwszym secie na początku nieznaczną przewagę utrzymywała drużyna Krzyśka Pikuły. Na skrzydle bardzo pewnie radził sobie Jakub Błaszkiewicz, ale w końcu został zatrzymany przez Adama Bale. Natomiast dalej Hubert Zach kąśliwą zagrywką utrudniał rywalom rozegranie akcji. Wśród graczy Kolejarzy pięknymi atakami popisywali się Krzysztof Pikuła i Tomasz Danielczyk. Pomarańczowo-granatowi mylili się jednak w defensywie. Na skutek tego oddali tego seta Andrze.

Druga odsłona spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando graczy Andry. W dobrej formie był rozgrywający Hubert Zach. Damian Godlewski i Piotr Lechowicz świetnie wspierali drużynę i punktowali rywali. Obrona PKP Intercity nadal nie funkcjonowała najlepiej, a i w ofensywie Kolejarzom przydarzały się błędy. Za każdym razem wykorzystywali je informatycy, którzy wyraźnie wygrali tę partię; 25:18.

Trzeci set spotkania był najlepszy w wykonaniu Beniaminka Ekstraklasy. Punkty dla swoich drużyn zdobywali Piotr Strelczuk z Andry i Jakub Błaszkiewicz w PKP Intercity. Zespół informatyków prezentował spokojną, poukładaną grę. Kolejarze natomiast mieli w swoich szeregach niezawodnego Błaszkiewicza, którego ataki były po prostu nie do obrony. Po zaciętej końcówce jednak to gracze Andry zachowali więcej spokoju i wykorzystując wszystkie swoje atrybuty wygrali całe spotkanie 3:0!