PORR uznaje wyższość Beniaminka

26 stycznia 2018

Drużyna PORR wyszła na mecz w osłabionym 5-osobowym składzie. Pierwszy set rozpoczął się od błędów oraz nieporozumień zarówno w zespole PKP Intercity jak i PORR. Jednak drużyna „Kolejarzy” dość szybko się zmobilizowała i popełniała ich znacznie mniej od Przeciwników. Przy stanie 3:3 objęła prowadzenie i sukcesywnie zwiększała swoją przewagę, kończąc set wynikiem 25:9.

Zawodnicy PKP IC podbudowani zwycięstwem w pierwszej partii, bardzo dobrze rozpoczęli drugi set, uzyskując przewagę kilku punktów. Przy zagrywce Damiana Wojdaka, który również wyróżniał się w ataku, zdobyli, aż 10 punktów z rzędu. Skuteczne ataki, kilka bloków oraz trudna zagrywka przy mnożących się błędach w przyjęciu ekipy PORR przyczyniły się do wysokiego zwycięstwa PKP 25:7.

Ostatni set to widoczna poprawa gry w przyjęciu i obronie drużyny PORR. Na pochwałę za kilka skutecznych obron zasługują Filip Składanowski i Izabela Perzyńska. Pozwoliło im to na wyrównaną walkę w początkowej fazie seta. Natomiast zespół „Kolejarzy” nie dał się zaskoczyć, utrzymując swoją skuteczność na siatce oraz w polu. Niestety, końcówka seta przyniosła kontuzję zawodnika PORR, który musiał opuścić boisko, a drużyna pozostała w mocno osłabionym składzie z czterema osobami (w tym trzema zawodniczkami). Trzeci set zakończył się wynikiem 25:11, dając zwycięstwo w meczu drużynie PKP INTERCITY 3:0.