PUNKT REDOCEAN, ZWYCIĘSTWO VESTA

11 października 2019

Mecz pomiędzy REDOCEAN, a drużyną VESTA zapowiadał się niezwykle ciekawie. Po przeciwnych stronach siatki stanęli dwaj debiutanci PlayVolley, którzy w swoich pierwszych spotkaniach odnieśli pewne zwycięstwa.

Pierwsza partia była od początku bardzo wyrównana i zwiastowała emocjonujące widowisko. Oba zespoły grały bardzo ambitnie i ofiarnie w obronie. W szeregach Vesty dobrze spisywał się Marcin Szura. W drużynie redOcean brylował Stanisław Bęza. Końcówka seta była bardzo ciekawa, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili reprezentanci Vesta, wygrywając 25:22.

Drugi set to świetna dyspozycja Krzysztofa Kaliszuka, który imponował mocnymi atakami i dokładnym przyjęciem zagrywki. Dzięki temu rozgrywający mógł swobodnie wystawiać piłki swoim kolegom. W końcówce seta wynik poprawiły dobre zagrania Rafała Batorowicza, jednak przewaga redOcean była zbyt duża. Po bardzo dobrej i wyrównanej walce Czerwony Ocean wygrał 25:23 i zremisował w meczu 1:1.

Trzeci set nie różnił się przebiegiem od dwóch wcześniejszych partii. Po stronie Specjalistów IT prawdziwym liderem był Bęza, natomiast w zespole Logistyków bardzo dobrze spisywali się Batorowicz i Szura. Dzięki trudnym zagrywkom Zawodnika z numerem 8 Vesta wyszła na prowadzenie i utrzymała je do końca meczu.

Mecz tych dwóch drużyn stał na bardzo wysokim poziomie, a wynik do końca pozostawał sprawą otwartą.

Vesta - redOcean 2:1 (25:22, 23:25, 25:23)