Red Ocean pokonał eConsulting i został Mistrzem I Ligi PlayVolley!

12 grudnia 2019

Mecz pomiędzy eConsulting, a Red Ocean zapowiadał się na bardzo wyrównane spotkanie. Tak też się stało i po zaciętym widowisku jako wygrani I Ligi PlayVolley w sezonie JESIEŃ 2019 z boiska zeszli siatkarze Przemysława Kraszewskiego.

To właśnie Czerwoni rozpoczęli lepiej pierwszego seta, zyskując kilku punktową przewagę. eConsulting odrabiał jednak straty. Obie drużyny grały dobrze w ataku i gra toczyła się punkt za punkt. W tej walce jednak głównym bohaterem został Stanisław Bęza, który zadecydował o zwycięstwie Red Ocean w tej odsłonie.

W drugim secie nadal było równo. Wśród zawodników eConsulting wyróżniał się Łukasz Twardowski, którzy zdobywał punkty po atakach ze skrzydła. W drużynie Kraszewskiego ostoją ofensywy nadal był Bęza, jednak i Jemu przydarzały się błędy. Podopieczni Sławka Kwiatkowskiego zagrali w tej odsłonie bardziej skoncentrowani i przed ostatnim setem było 1:1.

Trzeci set meczu był najlepszy w wykonaniu drużyny Red Ocean. Mistrzowie I Ligi PlayVolley grali dobrze w obronie, a w dodatku sprzyjało Im szczęście. Sprytem na siatce wykazał się Wojciech Popławski, a gracze eConsulting popełniali wiele błędów w przyjęciu. To pozwoliło RED OCEAN wygrać ostatnią partię tego spotkania i zdobyć złoto w sezonie JESIEŃ 2019.

POZIOM TEGO MECZU BYŁ NAPRAWDĘ WYSOKI I OBIE DRUŻYNY BEZAPELACYJNIE ZASŁUŻYŁY NA AWANS DO EKSTRAKLASY PLAYVOLLEY W SEZONIE ZIMA 2020