Rewanż ANDRA – SIEMENS!

24 maja 2018

W szóstej kolejce Ekstraklasy PlayVolley w sezonie WIOSNA 2018 reprezentacja Andry pokonała ekipę Siemens. Granatowi jednak nie wyszli z Areny Ursynów z pustymi rękami.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Adama Bali. Po trudnych zagrywkach wcześniej już wspomnianego Kapitana Andry - Teleinformatycy wyszli na prowadzenie 10:7. Kiedy zaś Tomasz Ochnik mylił się w ataku, Zawodnicy z Pryzmatów  mieli już cztery punkty przewagi; 16:12. Następnie zaś za sprawą kapitalnej gry Piotra Lechowicza kontynuowali swoją przewagę; 17:14, 18:16, 24:18. Lechowicz dobrze grał nie tylko w ataku, ale i w polu zagrywki. Zaliczył as serwisowy. Reprezentanci ANDRY nie zaprzepaścili swojej szansy i wygrali 25:20.

Drugi set lepiej rozpoczęli Podopieczni Tomasza Woźniaka. Po błędach w ataku skrzydłowych Teleinformatyków prowadzili już 12:6. Zawodnicy Bali stracili bowiem koncentrację i nie mogli wyprowadzić akcji. Wykorzystał to Ochnik, który wreszcie się rozkręcił i zdobywał punkt za punktem. Kończył nawet piłki, które wydawały się niemożliwe do skończenia. Właśnie po takich zagraniach Siemens doprowadził do remisu w spotkaniu.

Ostatni set miał bardzo podobny przebieg do pierwszej partii. Andra wyszła bowiem na prowadzenie 8:3. Granatowi jednak nie dali się tak łatwo, zmobilizowani do gry, błyskawicznie doprowadzili do remisu; 10:10. Siatkarze z Żupniczej nie poprzestali na tym i stopniowo budowali sobie przewagę; 15:13, 19:14, 21:17. W ich szeregach wyróżniali się Tomasz Woźniak i Marcin Górecki. I od tego momentu do gry wróciła Andra, nadrobiła zaległości i po siarczystych atakach Damiana Godlewskiego doprowadziła do wyniku 25:23, tym samym wygrywając całe spotkanie 2:1!