Rewanż NCBiR – MOIIB

17 maja 2019

W rewanżowym meczu Ligi Mistrzowskiej PlayVolley pomiędzy Mazowiecką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju nie doszło do niespodzianki. Pewnie 3:0 zwyciężyli faworyci.

Już od początku pierwszego seta było jasne, że NCBiR nie ma wystarczających argumentów, by przeciwstawić się Inżynierom. W szeregach Budowlanych świetnie rozgrywał Daniel Saganek, a na skrzydłach bez zarzutów radzili sobie Radosław Cichocki i Andrzej Krapa. Gracze NCBiR nie byli w stanie bronić swego pola i zabrakło im siły ofensywnej. W konsekwencji dość łatwo oddali tę odsłonę rywalom.

Druga część spotkania upłynęła ponownie na przewadze Podopiecznych Stanisława Starosza. Bardzo mocnym punktem tej drużyny był Adam Stępień, który z w sezonie ZIMA 2019 zdobył statuetkę MVP Ligi Mistrzowskiej PlayVolley. W spotkaniu przeciwko Naukowcom był skuteczny nie tylko w ataku. Wraz z kolegami wykonywał też kawał dobrej roboty w bloku, utrudniając przebicie się rywalom, a na zagrywce zaliczył 1 as serwisowy. Choć NCBiR bardzo się starał, kilka efektownych ataków Szymona Zagrodzkiego nie wystarczyło na silną i zaprawioną w boju drużynę Inżynierów.

Trzeci, ostatni set meczu poszedł równie gładko!

 

MOIIB - NCBiR 3:0.