Rewanż NCBiR – Siemens

8 lutego 2018

16.01.2018 SIEMENS - NCBiR 2:1.

Rewanż po 3 tygodniach przyniósł wygraną Naukowcom.

Pierwszy set Siemens zaczął od prowadzenia 6:3. Jak się później okazało było to Ich jedyne prowadzenie nie tylko w tym secie, ale i w całym meczu. Naukowcy gonili Rywala. Świetne obrony Adriana Rokickiego, doskonałe wystawy oraz skuteczne kontry doprowadziły do dwupunktowego prowadzenia. Granatowi nie byli w stanie przeskoczyć Czerwonych, mimo, iż w końcówce walczyli punt za punt. Żelazne nerwy zachowane przez Zawodników Maćka Malskiego przyniosły im zwycięstwo w tej partii zakończonej efektownym blokiem.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od dobrej gry Naukowego Centrum Badań i Rozwoju. Świetne ataki Andrzeja Kaznowskiego doprowadziły do siedmiopunktowej przewagi (8:1). Na nic zdała się przerwa czasowa, którą Siemens wykorzystał przy stanie 6:1. Przełom złej passy nastąpił, gdy na zagrywce pojawił się Tomasz Ochnik. Przewaga stopniała do 3 punktów. Gorąco zrobiło się gdy 18 punkt pojawił się po stronie podopiecznych Tomasza Woźniaka. Naukowcy, aby opanować nerwy poprosili o czas, po czym wrócili zmotywowani i nie oddali już tego seta.

Ostatnia partia także zaczęła się od prowadzenia Czerwonych (6:3), ale SIEMENS nie zamierzał dać za wygraną. Piękne ataki Tomasza Ochnika doprowadziły do remisu 16:16, choć niekiedy na swej drodze natknął się na bloki Marcina Śmiałka. Warto pochwalić Kamila Godlewskiego, który nie tylko dobrze serwuje, ale także dobrze typuje wyniki w PlayVolley, lecz tym razem nie uwierzył w talent swojej drużyny i obstawił 1:2🙈. Lepszy okazał się Adrian Rokicki, który wytypował 3:0. Gratulujemy! :) 🧐🍷