W rewanżu MOIIB – DEUTSCHE BANK ponownie górą Inżynierowie!

16 maja 2018

W jednym ze spotkań piątej kolejki Ligi Mistrzowskiej PlayVolley zmierzyły się drużyny Deutsche Bank i Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Po pełnym walki meczu zwyciężył drugi z zespołów.

Inżynierowie od pierwszego gwizdka sędziego dyktowali warunki. W dobrej formie był skrzydłowy drużyny, Damian Majewski, w obronie zaś pewnym punktem okazał się Szymon Kosmęda. Budowlańcy prezentowali również trudną zagrywkę. Rywale z Deutsche Bank nadrabiali walecznością, jednak musieli pogodzić się z porażką w tej części spotkania.

Druga część spotkania była najbardziej zacięta. Swoją grę uporządkowała nieco drużyna Bartosza Gruszeckiego. Świetnymi umiejętnościami w ofensywie wykazywał się Igor Królikowski, a kilka ładnych kiwek pokazał Adam Borówka. Siatkarze w biało-granatowych strojach grali dodatkowo z wielkim poświęceniem w defensywie. Podbijali ataki rywali i mogli wyprowadzać kontry. To właśnie dzięki temu wygrali tę partię i doprowadzili do remisu 1:1. 

Podopieczni Stanisława Starosza zmobilizowali się i trzecią odsłonę to Oni rozpoczęli znacznie lepiej 9:5. Ekipa Deutsche Bank nie poddała się. Po potężnych atakach Piotr Stefanowicz zmniejszyła straty tylko do jednego „oczka”; 15:16. Jednak Majewski, Saganek, Kowalski i spółka szybko wzięli się w garść i mecz zakończyli wygraną 25:20.