SIEMENS nie dał szans PKP Intercity!

17 maja 2018

Siatkarze SIEMENS w meczu czwartej kolejki Ekstraklasy PlayVolley w sezonie WIOSNA 2018 w kapitalnym stylu pokonali PKP Intercity.

Zawodnicy Tomasza Woźniaka od samego początku zaczęli ostrą walkę. Po kontrach Marcin Góreckiego szybko objęli prowadzenie; 7:4. Gracze ekipy PKP Intercity nie zamierzali się poddawać. Kiedy zmniejszyli swoją stratę do jednego oczka (7:8), to zawodnicy Siemens zmobilizowali się i wykorzystywali kontrę po kontrze. Kiedy zaś na zagrywce pojawił się Tomasz Ochnik, jasne stało się, że Siemens wygra ten ten set. 25:18

Siatkarze Krzysztofa Pikuły sami nie mogli uwierzyć w to, że w pierwszym secie zagrali tak słabo. Zmobilizowali się i drugą partię rozpoczęli z dużym animuszem. W zdobywaniu punktów pomagali im rywale, którzy wpadli w dołek i psuli ataki. Chwila rozluźnienia Kolejarzy przy stanie 18:16 spowodowała, że Siemens w kapitalnym stylu wrócił do gry i już parę chwil później mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Reprezentacja Granatowych wygrała 25:19 i prowadziła już 2:0.

Trzeci set Kolejarze całkowicie przespali. Nie byli w stanie dotrzymać kroku Rywalom. Popełniali błąd za błędem. Mylili się głównie w ataku: w boisko trafić nie mógł Stefan Michałowicz, a Krzysztof Pikuła i Tomasz Danielczyk nie przebijali się przez siatkę. Przewaga Granatowych rosła więc z minuty na minutę; 7:1, 10:13, 13:5, 21:7. Po chwili mieliśmy piłkę meczową, którą bezbłędnie wykorzystał SIEMENS!