Spotkanie sparingpartnerów z Hali Saskiej!

26 kwietnia 2018

Reprezentacja PKP INTERCITY w meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy PlayVolley pokonała drużynę NCBiR.

Ekipa PKP Intercity lepiej rozpoczęła mecz 5:2. Szybko zbudowała sobie przewagę, którą równie szybko straciła 8:11. Ich rywale z NCBiR nie ustawali w próbach odrobienia strat: naciskali na rywali, ryzykowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i zbierali później oklaski. W pierwszym secie zdecydowanie lepsi byli Naukowcy, którzy zwyciężyli aż 25:14.

Druga partia z początku miała podobny przebieg do poprzedniej. Świetną formę prezentował lider PKP Intercity - Damian Wojdak, którego wspierali Tomasz Danielczyk i Grzegorz Malczewski. Pojedyncze udane i efektowne zarazem ataki Zbigniewa Martyńskiego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju nie wystarczyły. Kolejarze wygrali więc 25:18 i doprowadzili do remisu 1:1.

Po drugim wygranym secie reprezentacja Krzysztofa Pikuły złapała wiatr w żagle 10:7. Jednak zbyt duża pewność pozwoliła na wkradnięcie się dekoncentracji zawodników. W trzeciej odsłonie wybiegli oni na boisko zbyt rozluźnieni i zapłacili za to wysoką cenę. Zbigniew Martyński, Andrzej Kaznowski i Marcin Śmiałek z ekipy NCBiR nie zamierzali się bowiem poddawać i prowadzili swoich kolegów po zwycięstwo w trzeciej partii 19:15. Choć Naukowcy cały czas naciskali, do gry powrócili Kolejarze i kilkanaście minut później mogli wznieść ręce w geście triumfu 29:17. W całym meczu lepsi okazali się Gracze PKP INTERCITY!