Świetny debiut redOcean w starciu z Cofidis

4 października 2019

W jednym z czwartkowych spotkań spotkały się dwa zespoły: debiutujący w PlayVolley redOcean oraz powracający po przerwie Cofidis.

Początek spotkania ustalił cały przebieg rozgrywki. Lekką przewagę wypracował sobie zespoł redOcean, który nie miał problemu z wyprowadzaniem skutecznych ataków. Natomiast reprezentanci Mateusza Michalskiego nie najlepiej przyjmowali zagrywkę przeciwników, często piłkę oddawali za darmo, co skończyło się dość pewnym zwycięstwem w pierwszym secie Debiutantów 25:13. Wydawało się, że powracający na parkiet Cofidis zbyt nerwowo podszedł do tego spotkania. Zawodnicy popełniali wiele błędów, a z Ich drużyny pozytywnie wyróżnić można jedynie rozsądnie grającego Olka Krawczuka, który nawet w najtrudniejszych momentach wychodził z akcji obronną ręką. Drugiego i trzeciego seta przegrali nawiązując walkę do 17 i 20, a cały mecz 0:3.

Nasza nowa drużyna  świadcząca usługi w obszarze IT spokojnie podeszła do udziału w lidze PlayVolley. W najważniejszych momentach niezawodny był jej gracz z numerem 6 - Stanisław Bęza. Dzielnie wspomagał go w ataku kolega z zespołu - Krzysztof Kaliszczuk.

Bez wątpienia nie był to dzień Cofidis. Nikt jednak nie wątpi, że zespół ten jest zdolny do naprawdę świetnej gry. redOcean za to po dzisiejszej wygranej objął fotel lidera.