Szczęście sprzyja lepszym? 🤔 Czy może dobra passa nowych strojów PlayVolley? 😍
eConsulting – Red Ocean 2:1

31 stycznia 2020

Mecz między ekipą Red Ocean, a eConsulting, czyli Mistrzem i Wicemistrzem I Ligi PlayVolley sezon JESIEŃ 2019🍁, zapowiadał wiele emocji😀. Oba zespoły awansowały do Ekstraligi i zaprezentowały wiele ciekawych zagrań, jednak na przestrzeni całego spotkania to Drużynie eConsulting sprzyjało szczęście, dzięki czemu ostatecznie wygrała 2:1💪. W październiku 2019 jako pierwsi obalili teorię "dobrej passy nowych strojów w PlayVolley", ale... :), po wczorajszym meczu mamy nadzieję, że obiema rękoma od nowa podpisują się pod tym stwierdzeniem✍. Panowie w odmienionych uniformach prezentowali się znakomicie🤩.

Pierwsze dwa sety wyglądały bliźniaczo podobnie, ale tylko początkowo... Obie odsłony zaczynały się od wyrównanej walki z licznymi obronami i błędami własnymi po obu stronach siatki, co skutkowało falowym zdobywaniem punktów przez Drużyny. Czerwoni jednak ostro weszli w mecz i pierwszą partię gładko wygrali 25:14. Sytuacja zmieniała się w drugiej części spotkania, kiedy zawodnicy eConsulting zaczęli trafiać zagrywką i odrzucili Przeciwników od siatki, uniemożliwiając Im skuteczne wyprowadzenie ataków. Duża w tym zasługa Sławka Kwiatkowskiego, który odmienił końcówkę drugiej części meczu. Nie ma co, piłka fartownie przewinęła się na taśmie🙈. Ekipa Red Ocean, pomimo ambitnej postawy, nie potrafiła skutecznie opanować emocji i w środkowej partii pozwoliła sobie na "zremisowanie" 1:1🤨.

Trzeci set rozpoczął się od bardzo dobrej gry Zawodników Red Ocean, którzy - pomimo niepomyślnego przebiegu końcówki poprzedniej partii - nie zamierzali składać broni i chcieli wyjść z hali z dwoma punktami. Po kilku dobrych zagrywkach oraz dzięki wysokiej skuteczności w kontratakach wyszli na prowadzenie. Warto podkreślić dobra postawę w tej części spotkania Stanisława Bęzy, na którym Czerwona Ekipa oparła swoją grę w ataku. W kolejnych akcjach, mimo stopniowego topnienia przewagi, wierzyli w swoje zwycięstwo. Natomiast eConsulting zaczął prezentować wysoką skuteczność w ataku, co zwiastowało wielkie emocje w drugiej połowie ostatniego seta. Po kilku długich wymianach Granatowym udało się doprowadzić do remisu i zwycięstwo w trzeciej partii nadal pozostawało kwestią otwartą. W końcówce pełnię swoich umiejętności zaprezentował Łukasz Twardowski, który kapitalnie blokował oraz atakował. Razem z Jackiem Smolińskim i Pawłem Hajkowskim poprowadzili swoich kolegów do zwycięstwa w trzecim secie i tym samym w całym spotkaniu 2:1😉.

Drużyna Red Ocean grała bardzo ambitnie jednak pierwszy raz musiała uznać wyższość Rywala, Zbyt dużo błędów własnych... Jak sami twierdzą jednym z czynników, które wpłynęły na Ich porażkę jest nieodpowiednia hala. Miejmy nadzieję, że na Arenie Ursynów ponownie odnajdą odpowiedni rytm i Ekstraliga nie będzie Im już tak straszna😊.

Red Ocean - eConsulting 1:2 (25:14, 25:27, 26:28)