Szóste zwycięstwo SIEMENS

8 marca 2018

Zdecydowanymi faworytami spotkania byli siatkarze Siemens. Dobrze weszli w mecz i pierwszego seta wygrali 25:17. Początkowo była to wyrównana walka, ale trwała ona jedynie do stanu 6:6. Na zagrywce pojawił się Tomasz Woźniak i zdobył 4 pkt z rzędu (11:6). Później to już kontrolna gra w wykonaniu Granatowych.

W drugiej partii poradzili sobie jeszcze lepiej i pozwolili rywalom zdobyć jedynie trzynaście oczek. Kiedy już zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu. Ostatnią odsłonę spotkania zaczęli od mocnego uderzenia - prowadzenie 10:0 - ponownie zagrywka Tomasza Woźniaka. Granatowi utrzymali koncentracje i nie pozwolili HSBC nawet na zdobycie dwucyfrowej liczby pkt. Mecz blokiem zakończył Mateusz Sieczkowski. Set trwał zaledwie 13 minut.

Najlepszym zawodnikiem meczu był skrzydłowy Siemens - Jarosław Małyska, którego dzielnie wspierał Marcin Górecki. W drużynie HBSC wyróżnił się Tomasz Jackowski.