Trzecie zwycięstwo MOIIB. Tym razem ofiarą Deutsche Bank

17 października 2018

Już na samym początku meczu widać było, że siatkarze Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa nie zamierzają dać rywalom żadnych szans. Błyskawicznie wyszli bowiem na wysokie prowadzenie; 11:3. Gracze Deutsche Bank nie przejęli się tym jednak. Grali swoje i zaczęli gonić rywala 13:10. Słowo „swoje” ma tu istotne znacznie, Bankowców nie było bowiem stać na więcej. Po drugiej stronie siatki rozkręcili się Andrzej Krapa i Adam Majchrzak. Kończyli niemal wszystkie posyłane do nich przez rozgrywającego piłki i budowali przewagę swojego zespołu. Już trzy minuty później Inżynierowie postawił kropkę nad i: atomowym atakiem zapewnili sobie zwycięstwo 25:21 i prowadzenie w całym meczu.

W drugim secie wyrównana walka trwała tylko przez parę chwil. Kiedy do pierwszej linii wszedł Daniel Saganek, marzenia o zwycięstwie graczy w granatowo białych strojach prysły jak mydlana bańka. Skrzydłowy MOIIB świetnie bowiem bronił, a następnie nie miał żadnych problemów z kończeniem kontr. Wspierali go Damian Majewski i Szymon Kosmęda. Reprezentacja Stanisława Starosza powiększała więc swoją przewagę i zmierzała po zwycięstwo. W samej końcówce rywale postawili jeszcze opór, ale pojedyncze udane zbicia Adama Borówki i Igora Królikowskiego wystarczyły tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Gracze Bartosza Gruszeckiego chcieli wywalczyć honorowy punkt. Walczyli Oni jednak nie tylko z rywalami, ale i sami ze sobą. W trzeciej partii popełnili bowiem zbyt dużo błędów w ataku. Znacznie rzadziej mylili się zawodnicy MOIIB, którzy - podobnie jak w poprzednich setach - konsekwentnie budowali sobie przewagę. O Ich siłę ognia dbał cały czas Andrzej Krapa, który z pewnością walczyć będzie o statuetkę MVP rozgrywek Ligi Mistrzowskiej PlayVolley w sezonie JESIEŃ 2018. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:19.