Vanilla Sky za trzy punkty!

9 marca 2018

Ekipa ICAN dobrze rozpoczęła mecz. Na początku pierwszego seta za sprawą skutecznej gry Marcina Zacharskiego dość łatwo poradziła sobie z rywalami(6:4, 10:8). Siatkarze Vanilla Sky nie poddali się jednak i w szybko odrobili straty. Piłka setowa należała do ICAN - na zagrywce pojawił się Krzysztof Zawadzki (24:21). Więcej zimnej krwi zachowali siatkarze VS i to Oni przeszli na drugą stronę boiska z jednym punktem.

Drugi set nie dostarczył emocji: był bardzo jednostronny. Na boisku dominowali siatkarze Vanilla Sky, którzy z minuty na minutę powiększali swoje prowadzenie. Ich zdecydowanym liderem był Robert Chilicki. Szybki i skoczny skrzydłowy kapitalnie spisywał się nie tylko w ataku, ale również w polu zagrywki. Po dwóch asach serwisowych w Jego wykonaniu na tablicy wyników była już widoczna przewaga Eventowców. W międzyczasie Jacek Danaj pojawił się na zagrywce i wypracował wyraźna przewagę (20:12). Tą część spotkania pewnymi i mocnymi atakami zakończyła Katarzyna Pawłowska.

Siatkarze ICAN nie zrazili się porażką w drugiej partii. Trzecią rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po kontrach Marcina Zacharskiego wyszli na prowadzenie 4:0, potem 6:2, 10:7. Gracze Katarzyny Mazurkiewicz nie pozwolili na więcej i szybko wyrównali 12:12. Kilka minut później Chilicki i Danaj znów wjechali na dobry tor. Nie siatce bowiem nie mieli sobie równych. Efekt? 25:18 na tablicy wyników.