Veolia pożarła Kuźnię Kulturalną!

8 czerwca 2018

Tuż przed pierwszym gwizdkiem meczu VEOLIA - KUŹNIA KULTURALNA widać było, że Podopieczni Bertranda Jasińskiego będą musieli bardzo się wysilić, aby dorównać Rywalom, gdyż na Arenę Ursynów dotarli w 5-osobowym składzie.

Veolia swój styl gry narzuciła Przeciwnikom już w pierwszych akcjach spotkania. Grzegorz i Wojciech Krauze byli nie do zatrzymania na siatce. Wykorzystywali kolejne kontry i budowali przewagę swoje zespołu. Atak Restauratorów „ciągnął” natomiast Dominik Piwowarski wspomagany przez Bertranda Jasińskiego. Bohaterska postawa tej pary nie wystarczyła jednak na silny zespół Veolia i przegali 12:25.

Drugi set był troszkę bardziej wyrównany. Podopieczni Wojtka Krauze powoli i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Wydawałoby się, że Kuźnia złapie wiatr w żagle i poderwie się do gry, ale to były jedynie złudzenie, gdyż w dalszej fazie seta na boisku oglądać można było teatr tylko jednego aktora. Liderzy Ligi Mistrzowskiej PlayVolley sezonu WIOSNA 2018 prowadzeni w tym secie przez Michała Śniecińskiego, który popisał się także świetną zagrywką odskoczyli na kilkanaście „oczek”. Następnie kontrolowali grę i zakończyli seta na swoją korzyść; 25:16.

Kuźnia Kulturalna nie poddała się. Wyciągnęła wnioski z porażek w dwóch poprzednich partiach i heroicznie walczyła o jeden punkt do ligowej tabeli. Jednak nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z świetnie grającymi Zawodnikami z Puławskiej. Po bardzo krótkim secie VEOLIA cieszyła się zwycięstwem 3:0!