VESTA górą w starciu z CBRE

3 października 2019

VESTA zadebiutowała w PlayVolley. W meczu pierwszej kolejki I Ligi w sezonie JESIEŃ 2019. Firma logistyczna zmierzyła się z ekipą CBRE. Po emocjonującej i wesołej walce wyszli z 2 punktami z Areny Ursynów.

Beniaminek od pierwszego gwizdka sędziego dyktował warunki. W dobrej formie był Zawodnik z numerem 8, Marcin Szura, który brylował na boisku. Reprezentanci Justyny Nizielskiej pomimo swej trudnej zagrywce, nie byli w stanie sprostać Rywalom, którzy nadrabiali walecznością i obrócili szalę zwycięstwa na swoją stronę.


Drugą partię od prowadzenia rozpoczęli siatkarze CBRE. Pomogli Im w tym Logistycy, którzy niestety zaczęli się mylić. Bohaterem seta była Paweł Pitala, który stanowił o sile ofensywnej swojej drużyny. Natomiast na zagrywce dzielnie spisała się już wcześniej wspomniana Nizielska, a Maciej Kałwa „dokonywał cudów” w obronie. Gracze Vesta Polska zgubili własny rytm. Punkty Michała Korzeniewskiego i Krzysztofa Frątkiewicza nie wystarczyły do nawiązania walki z Zielonymi.


Trzecia część spotkania była najbardziej zacięta. Swoją grę uporządkowała nieco drużyna Vesta. Świetnymi umiejętnościami w ofensywie wykazywał się Szura. Logistycy grali dodatkowo z wielkim poświęceniem w defensywie. Podbijali ataki rywali i mogli wyprowadzać kontry. To właśnie dzięki temu wygrali tę partię i zdobyli dwa punkty do ligowej tabeli.