Waleczna ANDRA urwała punkt NCBiR

7 listopada 2018

W meczu szóstej kolejki sezonu JESIEŃ 2018 Ekstraklasy PlayVolley zespół NCBiR - pokonał ANDRA. Teleinformatycy sprawili jednak rywalom niemałe problemy, urywając im jeden punkt.

Pierwszy set był zdecydowanie najlepszym w wykonaniu drużyny ANDRA. Zespół bardzo dobrze prezentował się w defensywie, a na siatce efektownymi atakami popisywał się Łukasz Lipski. Gracze Narodowego Centrum Badań i Rozwoju popełniali zbyt dużą ilość błędów. Ponadto w kluczowym momencie nie potrafili się zmobilizować. Ku uciesze graczy Adama Bali to Oni prowadzili po pierwszej odsłonie spotkania.

W drugiej części meczu Naukowcy wzięli się do pracy, w konsekwencji czego Komputerowcy nie mieli już nic do powiedzenia. Świetnie rozgrywał Kamil Godlewski, a akcje w dobrym stylu kończyli Andrzej Kaznowski oraz Zbigniew Martyński. Zawodnicy Andry nie mogli poradzić sobie nie tylko ze zbiciami, ale i z przyjęciem trudnych zagrywek „czerwonych” i przegrali tego seta.

W ostatniej odsłonie meczu brak dobrego przyjęcia, czyli to co było bolączką Andry w części poprzedniej, jeszcze bardziej się uwidocznił. Uniemożliwiło to Teleinformatykom wyprowadzanie skutecznych akcji. Gracze NCBiR zaś nie zamierzali zwalniać rąk za linią dziewiątego metra. Doskonale wykorzystywali słabość siatkarzy przeciwników i zwyciężyli 25:22. W całym spotkaniu natomiast wygrali 2:1.

Andra - NCBiR 1:2 (25:21, 19:25, 22:25)